Drobečková navigace

Úvod > O obci > Novinky > Kontejner na větve

Kontejner na větve1666076890714.jpgReagujeme na množící se žádosti ohledně možnosti likvidace větví z prořezaných stromů. Většina zahrádkářů nechá po prořezu větve proschnout a následně je spálí, popř. má domácí štěpkovač a s větvemi si poradí. Ne každý má ovšem tuto možnost.

Proto jsme  zkusili dát do parčíku u řeky kontejner, do kterého bude možné umisťovat pouze větve. Nikoli shrabané listí, ani velké pařezy nebo kořeny. Zkrátka větve s listím, které neopadalo cestou, nebo větve jehličnanů.

Kontejner zde bude minimálně do poloviny listopadu. Podle zájmu uvidíme, zda budeme pokračovat. Větve pak budou odvezeny do Ostrovské teplárenské. Tam mimochodem můžete odvážet kdykoli během dne (i o víkendu) větve sami – pokud už máte naložený vozík, a máte cestu do Ostrova, není snazší způsob. Nahlásíte se na vrátnici, kde vám ukážou, kam větve složit, z vozíku je musíte vyndat na určenou hromadu sami.

Určitě je tento způsob likvidace větví lepší, než začít s jejich pálením v době inverze nebo nepříznivého počasí. Zkušeným zahrádkářům určitě nemusím připomínat, že je lepší tam větve skládat, a ne házet hlava nehlava tak, aby se tam nic dalšího nevešlo.

Shrabané listí můžete vozit paní Tiché na její květinovou farmu, ráda ho použije jako kompost. Jen nevozte listí ze stromů ošetřených chemickými postřiky a listí z ořechu, to vhodné ke kompostování není. Farmu najdete za posledním obydleným domem vpravo od cesty směr vojenský prostor (minerálka).

Stále máte možnost mít u svého domu nádobu na bio odpad, kam patří krom bio odpadu z domácnosti také listí a tráva. Pokud máte o tuto nádobu zájem, stačí se ozvat na OÚ Velichov, nádoba vám bude přistavena, poplatek navíc za ni neplatíte.